Moto Kurye İle İlgili En Çok Sorulanlar

6
Tem

Moto kurye ile ilgili en çok sorulan soruların cevaplarını verdiğimiz bu bölümde, sunulan hizmetin avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde Moto Ekspress Kurye tarafından sunulan hizmetten faydalanıp faydalanmayacağınıza karar vermeniz daha kolay olmakla kalmayacak aynı zamanda sağlıklı bir karar olacaktır.

Moto Kurye Nedir?

Acil kurye ya da hızlı kurye olarak da bilinen bu hizmet, motosikletli kuryeler tarafından verilen bir gönderi teslimatı işidir. Büyük şehirlerde trafik ve yol koşullarından minimum şekilde etkilenen kuryeler tarafından verilen hizmet, gönderilerinizin kısa sürede gidecekleri yere ulaşmasını sağlayacak olan en sağlıklı yöntemdir.

Moto Kurye Hizmetinin Maliyeti Nedir?

Moto kurye hizmeti, gönderilerin acil bir şekilde gidecekleri yere ulaşmasını sağlamak amacıyla verilmektedir. Dolayısıyla özel bir hizmet olarak kabul edilebilir ve hizmetin ücreti de diğer kurye hizmetlerinden daha pahalıdır. Ama aynı gün içinde hatta bazen saatler içinde yerine ulaştırmanız gereken evrakları ya da diğer gönderileri güvenli ve süratli bir şekilde yerine ulaştırmanızı sağlamaktadır. İstanbul içindeki çoğu gönderinin moto kurye seçeneği ile yerine ulaşması sadece birkaç saat sürmektedir. Örnek vermek gerekirse, Kadıköy civarlarından verilen bir gönderinin Yenibosna’ya moto kurye ile ulaştırılması için talep edilen ücret 40-45 TL civarında olacaktır. Aynı güzergahta yol alan bir aracın gönderiyi teslim etme süresi, görevlendirilen kişilerin işçilik maliyetleri ve yol masrafları hesaplandığında, başlangıçta biraz yüksekmiş gibi düşünülen moto kurye maliyetinin aslında ekonomik bir seviyede bulunduğu anlaşılabilir.

İşin maliyeti yönünden bakmak gerekirse; moto kurye için temin edilen aracın maliyeti, bakım masrafı, benzin masrafı, kuryenin 2500 TL civarındaki maaşı, sigorta ve yemek giderleri hesaplandığında, moto kuryenin çalışması için katlanılması gereken aylık maliyetin 10 bin TL altına düşmediği söylenebilir. Ortalama 50 TL kazanç getiren bir teslimattan ayda 200 tane yani günde yaklaşık 7 tane yapan bir moto kurye, sadece maliyetini çıkartmış olacaktır. Teslimat sürelerinin 1-2 saat olduğu varsayılırsa, ortalama 90 dakikada bir teslimat yapan kuryenin 7 teslimat yapması için 10 saatin üzerinde aktif olarak sahada kalması gerekir. Dolayısıyla alternatif maliyetler yönünden de, moto kuryenin kendi maliyeti yönünden de bakıldığında, moto kurye hizmetinin ekonomik bir hizmet olduğu söylenebilir.

Moto Kurye Hizmetinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İşin maliyetinin de sorun olmadığına karar vermişseniz, hizmetin herhangi bir dezavantajı olmadığı söylenebilir. Taşıdığı riskleri merak ediyorsanız, gönderinin kurye tarafından teslim alınmasından alıcıya teslim edilmesine kadar karşılaşılabilecek olan tüm riskleri Moto Ekspress Kurye firmasının yüklendiğini bilmelisiniz.

Yöntemin sağladığı avantajlar ise öncelikli olarak hızlı teslimat, maksimum seviyede güvenliğin sağlanması ve özellikle iş yerlerinin karşılaşabileceği zaman gecikmelerinin önlenmesi, bu risklerle karşılaşılmaması olarak gösterilebilir.

Moto Kurye İle Teslim Edilmesi İstenen Gönderilerin Teslim Süresi Nedir?

İstanbul içindeki herhangi bir noktadan yine şehir içindeki başka bir noktaya yapılan teslimatların ortalama süresi 60-90 dakika arasında olacaktır. Yine de bu süre biraz daha uzayabilir ya da kısalabilir. Bu nedenle bu konu hakkında en doğru şekilde bilgi edinmek için Moto Ekspress Kurye ile bağlantı kurmak en mantıklı seçenek olarak gösterilebilir.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir